0533 021 56 77
0533 021 56 77

Sanal Ofis İle Şirket Kuruluşu

ananoim, limited, şahıs şirket kuruluşu

Sanal Ofis İle Şirket Kuruluşu

şirket kuruluşu

Sanal ofisler, günümüz çalışma sistemine göre şekillenen ve en sık tercih edilen yeni nesil yöntemlerden biri. Çoğu zaman geleneksel bir ofiste, masa başlangıcında çalışmayan girişimciler ve freelancerlar tarafından kullanılan sanal ofisler, şirket ve yeni şube müesseseları ile adres değişikliklerinde sıklıkla tercih edilir.

Sanal Ofisle Nasıl Şirket Kurulur?

Sanal ofislerle hem şirket kuruluşu bununla beraber var olan şirketlerin adres değişikliği yasal düzleme oturmuştur. Ticari faaliyetlerde bulunmak için şirketler vergi dairesine resmi bir tebligat adresi göstermek zorundadır. Çalışanlar yalnızca bu adres için hiç kullanmayacakları fiziki bir ofis açmak durumunda kalır. Özellikle yeni kurulan girişimlerin fazlaca kısıtlı kaynakları vardır. Bu kaynaklar ofis materyalleri, kiralar, vergiler, personel maaşları şeklinde gider kalemlerine aktarılır. Oysaki, sanal ofislerle tüm maliyetlerden kurtulmak mümkün.

Maliyetleri minimuma indiren sanal ofisler şirket kuruluşunda da çalışanların yanında olur. Kuruluş için öncelikle vergi dairesine adres bildiriminde bulunmak gerekir. Bu bildirimde adres olarak sanal ofislerin prestijli adreslerini şirket adresiniz olarak izah edebilirsiniz. Prestijli adreslerin şirketlere sağladığı avantajlardan biri de itibardır. Vergi levhanızda ve kartvizitinizde bu adreslerin görünmesi müşterilerin gözünde itibarınızı artıracak ve kurumsal imajınız güçlenecektir.

şirket kuruluşu

şirket kuruluşu, anonim şirket kuruluşu, limited şirket kuruluşu, şahıs şirketi kuruluşu, şahıs firması kuruluşu

Şirket Kuruluşu Yapmanın Kolay Yolu;

Adresi bildirdikten ve vergi levhanızı aldıktan sonra vergi dairesinden sanal ofis adresine yoklama için bir ziyaret gerçekleştirilir. Yoklama, genellikle adres bildiriminin ardından en geç 10 gün içinde gerçekleşir. Vergi dairesinden memurların yaptığı yoklamada şirketin tebligat adresi olarak gösterildiği sanal ofis adresi teyit edilir. Bu esnada, sizden bazı evrakları da göstermeniz istenebilir. Bu evraklar arasında;

Kimlik aslı,
Vergi levhası,
İmza sirküleri,
Şirketinize bağlı çalışan varsa bu çalışanların SSK dökümleri bulunur.

Yoklama esnasında şirket kurucusunun ya da vekaletnameye sahip herhangi birinin vergi dairesi memurlarıyla görüşmesi gerekir. Vergi dairesi tarafınca görülmek istenen evrakları siz memurlara göstermelisiniz. Gün içinde dışarıda çalışan girişimciler ve freelance çalışanlar olur sanal ofis hizmetlerinden bu aşamada yararlanabilir. Sanal ofislerin alanında uzman ve güler yüzlü resepsiyon ekibi şirketiniz adına gelen memurları karşılayacaktır. Siz yoklama esnasında ofiste bulunmasanız da yine buluşma talep edilerek size anında bilgi verilir.

Yoklamanın ardından vergi dairesi tarafınca verilen vergi numaranızla ticari faaliyetlerinize başlayabilirsiniz.

Özellikle ilk defa şirket kuracaklar için bu prosedürler uzun ve yorucu şeklinde görünebilir. Bununla beraber, sanal ofislerin akıllı çözümleri ve alacağınız tavsiyeler sayesinde şirketinizi kısa sürede kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir