0533 021 56 77
0533 021 56 77

İç ve Dış Ticaret İçin Şirket Kuruluşu

ananoim, limited, şahıs şirket kuruluşu

İç ve Dış Ticaret İçin Şirket Kuruluşu

şirket kuruluşu

Merhaba Sayın Girişimci,

Size bu bölümde açmayı düşündüğünüz iş yerinizin kuruluş aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.  İş yerinizi açarken hangi aşamaların sizi beklediğini, hangi belgelerin gerektiğini ve neler yapmanız gerektiği hakkında profesyonel görüşümüze sizinle paylaşacağız.

Bu sitede size verilecek bilgilerle birçok işlemi siz yapabilirsiniz ama Türkiye’de  bürokrasinin çok yavaş olduğunu profesyonel bir destek olmadan yapacağınız bir işlemin size zaman ve para kaybettireceğini unutmayınız.

Sitemizdeki bilgilerin mümkün olduğu kadar güncel olması için çalışıyoruz ama bildiğiniz üzere Türkiye mevzuatların çok çabuk değiştiği bir ülke.  Bu sebeple konu hakkındaki sorularınızı iletişim bölümünden bize iletebilirsiniz.

İç ve Dış Ticaret Sektörü Şirket Kuruluşu

İç ve dış ticaret konusunda yatırımda bulunmak isteyen girişimcileri bürokratik açıdan çok zor bir yol beklemiyor. İç ticaret ( al – sat ) yapacak şirketler öncelikle kuruluş yapacakları yöntemi seçmeliler ve daha sonra ticari hayatına başlayabilirler.

Dış ticaret şirketi kuruluşu yapmak isteyen girişimcilere tavsiyemiz sermaye şirketi kurmaları yönündedir. Bu Limited ya da anonim şirket olabilir.

Şirket kuruluş maliyetleri ve şirketleşme türleri hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız; Limited Şirket Kuruluşu, Anonim Şirket Kuruluşu, Şahıs İşletmesi Kuruluşu.

Konu hakkında sorularınız olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Şirket kuruluşları ortalama bir hafta sürmektedir ve bu süre sonunda şirketler fatura kesebilecek düzeye gelmektedirler. Bu sektöre yatırım yapmak isteyen girişimciler öncelikle hangi kuruluş yöntemini seçeceklerine karar vermeliler. Kanunen herhangi bir kuruluş türünü seçmelerinde önlerinde bir engel bulunmuyor. Bu aşamadan sonra tercih ettikleri kuruluş türüne ait evrakları hazırlamalılar.

  • Şahıs Şirketi Kuruluş Evrakları / Şahıs Şirketi Kuruluş Maliyeti
  • Limited Şirket Kuruluş Evrakları /  Limited Şirket Kuruluş Maliyeti
  • Anonim Şirket Kuruluş Evrakları / Anonim Şirket Kuruluş Maliyeti
şirket kuruluşu

şirket kuruluşu, anonim şirket kuruluşu, limited şirket kuruluşu, şahıs şirketi kuruluşu, şahıs firması kuruluşu

İç ve Dış Ticaret Sektörü Gerekli İzinler

Genel İzin ve Başvurular;

Genel anlamda işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak. İşyeri Ruhsatı için ise belediyeden izin alınacaktır.

  1. Vergi Dairesi
  2. Sosyal Güvenlik Kurumu
  3. Belediye
  4. Ticaret Odası / Meslek Odaları
Sektöre Özel İzin ve Başvurular;

Sektöre özel olarak eğer dış ticaret işlemleri yapılacaksa ihracatçılar birliğine üye olunması gerekiyor. Bu üyeliği şirket kuruluşu sonrası yapılabilir. Ortalama maliyeti 250,00 TL’dir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir